Kim jesteśmy

Maciej Jankowski
Brand Manager / Curator / Partners

W 2012 roku zorganizowałem pierwsze wydarzenia TEDxSzczecinLive żeby zainspirować mieszkańców Szczecina. Aktualnie z ramienia Fundacji Netcamp koordynuję pracę zespołu i odpowiadam za markę TEDxSzczecin. Opiekuje się też działem Partners gdzie budujemy relacje z Partnerami naszych wyjątkowych wydarzeń. Od 7 lat zajmuję się marketingiem internetowym. wspieram rozwój startupów organizując Startup Weekendy i działając w ramach Startup Poland. Od 2007 r. rozwijam największą w zachodniej Polsce społeczność technologiczno-startupową Netcamp, dla której organizujemy inspirujące spotkania IT w Szczecinie. W wolnych chwilach, których mam niewiele, jeżdżę na rowerze i gram w tenisa stołowego.

Karolina Lewandowska
Marketing

Szukaliście osoby odpowiedzialnej za spamowanie Waszych Facebook’owych tablic? Cóż, to ja! W TEDxSzczecin jestem jednym z ninja Social Media oraz koordynatorką zespołu marketingowego. Zasilam nasz team nieskończonymi pokładami kreatywności.
Niedawno zostałam wyżej wykształconym ekspertem do spraw turystyki. Czasami wydaje mi się, że jestem drugim Indiana Jonesem i przygoda jest jedynym potrzebnym mi pożywieniem. Jak wiadomo, przygody najłatwiej przeżywa się w podróży, dlatego żyję od jednej wyprawy do następnej! Dotychczas najdalej dotarłam na Sri Lankę.
Kiedy nie podróżuję, lubię robić projekty Do-It-Yourself, spotykać się z przyjaciółmi i chodzić na długie spacery. Jestem uzależniona od seriali kryminalnych, ale często oglądam też dramaty psychologiczne.

Piotr Godlewski
Speakers

“Sport to zdrowie”, a “podróże kształcą” – to od dzieciństwa moje dwa ulubione powiedzonka. I o ile pierwsze ułożył ktoś, kto chyba nigdy zawodowo nie trenował, to staram się być im wierny do dzisiaj.
Od małego byłem związany z tenisem: grałem, oglądałem, podawałem piłki i zbierałem autografy.
Na pierwsze zagraniczne wakacje wybrałem się z rodzicami. Później już sam realizowałem plany podróży. Studiowałem rok w Danii – to były najlepsze miesiące mojego życia. Równie inspirująca była wyprawa do Stanów Zjednoczonych.

Wielu ciekawych i oryginalnych ludzi, których poznałem w czasie swoich wojaży, skłoniło mnie do podjęcia wyzwania i dołączenia do TEDxSzczecin. Pomagam naszym prelegentom przygotować się do wystąpienia na scenie. Słuchanie efektu końcowego jest dla mnie równie fascynujące jak odbycie kolejnej podróży!

Ania Nowińska
Marketing

Od życia ciągle chcę czegoś więcej.W TEDxSzczecin bezustannie uczę się czegoś nowego. Według myśli “szczegóły- zbyt małe, by zwracać na nie uwagę, czasami zdradzają najwięcej”, jestem jednym z agentów do zadań specjalnych, które dopieszczają nasze wydarzenia oraz zasilam zespół marketingowy.

Aktualnie studiuję skandynawistykę i uczę się języka norweskiego. Spełniam swoje marzenia z dzieciństwa – planuję się także rozwijać w dziedzinie ogrodnictwa. Kocham Szczecin bezgraniczne, lecz swoje serce oddałam ziemi lubuskiej. Spędzam czas aktywnie z przyjaciółką i znajomymi oraz nieaktywnie, wpadając w serialowe ciągi i książki. Jestem pasjonatką pieszych wędrówek, jazdy pociągami i ciasta marchewkowego. Beznadziejnie uzależniona od Kubusia i chorobliwie podekscytowana podczas lotu samolotem.

Mateusz Jawoski
Marketing

Mój cel w życiu to wstrzymać słońce, wzruszyć ziemię – w końcu polskie mnie wydały orły! Lubię realizować swoje pomysły, co umożliwia mi praca w TEDxSzczecin.
Jestem informatykiem, studiuję informatykę i tą też informatyką się interesuję. Ale kiedy wychodzę sprzed komputera nie jestem nudny! Oprócz mojej technicznej strony, interesuje mnie dźwięk prawie każdego gatunku muzyki. Jednak głównie gustuję w oldschoolowych brzmieniach. Lubię też migające kolorowe obrazki, moje ulubione to ,,Dwunastu gniewnych ludzi”, ,,Pulp Fiction”, ,,Rock’n’Rolla” i ,,Goodfellas”.

Anna Gumkowska
Speakers

„Ciekawość to pierwszy stopień do piekła” – powiedział kiedyś ktoś, kogo nie rozumiem, bo jak można żyć nie zadając pytań? Ciekawość i chęć zdobywania wiedzy to moje życiowe paliwo – zaraz obok adrenaliny i sojowego latte. To ona, wraz z zamiłowaniem do przygód, popchnęła mnie na dwa lata do Azji, gdzie życie okazało się zaskakujące i nieprzewidywalne…
Przeogromnie fascynuje mnie mózg oraz ludzka psychika i po części wiąże się to z moją pasją i pracą – nauką języków i mnemotechnikami.

W TEDxSzczecin przygotowuję prelegentów do wystąpień – uwielbiam ludzi, którzy mają coś niebanalnego do powiedzenia światu. Na moim wymarzonym wydarzeniu TEDx wystąpili by Nikola Tesla, Giordano Bruno, Hypatia, Artur Schopenhauer, Fryderyk Chopin oraz Witold Pilecki!

Agnieszka Polak
Partners

Na co dzień jestem kreatorką smaków, zapachów i ręcznie robionej biżuterii. Podobno jestem w stanie stworzyć coś z niczego. Dzięki mojemu nieprzeciętnemu podejściu do pracy i serdecznemu uśmiechowi, szczecińscy studenci pokochali instytucję Dziekanatu.
Kurczak, ryż, kreatyna? Nie! Mnie zasila przygoda, ruch i ludzie, których napotykam na swojej drodze. Lubię podróże, psy, morze, gry planszowe i jazdę na rowerze. Jedną z moich pasji, którym poświęcam się w wolnych chwilach jest malowanie. Z wykształcenia jestem “Socjolożką”. W TEDxSzczecin zajmuję się współpracą z partnerami i sponsorami.

Joanna Nazarkiewicz
Event

W zespole jestem nazywana “Człowiekiem ASAP” – na ostatnią chwilę potrafię wykonać nawet najbardziej wymagające zadania. Moje motto w takich chwilach to nie ma rzeczy nie możliwych, jedynym ograniczeniem jest czas. W TEDxSzczecin zajmuję się logistyką konferencji.
Poza organizacją wydarzeń wolny czas przeznaczam na spacery po lesie, dobrą książkę, wyjście do kina. Kiedy chcę się wyciszyć i zrelaksować – medytuję. Z drugiej strony ciskam ciężarami na siłowni oraz wylewam siódme poty na crossfit’cie.

Marcin Bauer
Marketing, Grafik


Na co dzień pracuję jako designer i specjalista od User Experience. Po godzinach jestem makerem bawiącym się drukiem 3D, Arduino, origami – ogólnie majsterkowaniem. Jestem wielkim fanem muzyki filmowej i Hansa Zimmera oraz polskiego zespołu post-rock Tides from Nebula. Często spędzam czas aktywnie, biegając, jeżdżąc na rowerze lub pływając, a w nocy zamieniam się w (fana) Batmana i ratuje świat! Wspierałem kilka startupów, aby finalnie założyć własną działalność.
Ciągle działam w branży kreatywnej i szukam nowych okazji do rozwoju, dlatego dołączyłem do zespołu TEDxSzczecin.

Tomasz Ludwiczek
Speakers

Należę do osób, które lubią najpierw rzucić się na głęboką wodę, a później zastanawiać się czy dadzą radę wypłynąć. Dołączyłem do zespołu TEDxSzczecin, ponieważ chciałem zdobyć nowe umiejętności oraz poznać interesujących ludzi. W zespole zajmuję się przygotowaniem prelegentów.

Z wykształcenia jestem inżynierem i na co dzień pracuję projektując symulatory szkoleniowe. Gdy tylko pozwalają mi na to okoliczności, swoją wrodzoną ciekawość świata zaspokajam bliskimi i dalekimi podróżami. Lubię czytać zarówno książki dotyczące historii minionego stulecia jak i powieści sensacyjne. Do moich ulubionych tytułów należy seria o Jack’u Reacherze, Lee Child’a, oraz dzieła Tom’a Clancy’ego. Gdy mam ochotę na mniej ambitną rozrywkę, zadowalam się sitcomami w rodzaju ‘The Office’.

Natalia Muszalska
Marketing

Najmłodsza w zespole, jednak nie najmniej kreatywna. Aktywna studentka psychologii, idealistka walcząca z marazmem i zarażająca uśmiechem. Wierzę, że dobro do nas wraca i lubię być tam, gdzie coś się dzieje – a w Szczecinie dzieje się coraz więcej!
W wolnej chwili sięgam po gitarę i oddaję się muzyce. Eksperymentuję w kuchni, szerząc wśród bliskich proekologiczne nawyki żywieniowe!
Dołączyłam do TEDxSzczecin, by tworzyć coś ważnego, spożytkować pokłady pozytywnej energii i głowę pełną pomysłów. Wykorzystuję to sprawdzając się w zespole marketingowym. Czasem coś przetłumaczę, zaćwierkam na Twitterze lub przyniosę dla Was popcorn!

Monika Marszałek
HR

Na co dzień pracuję w jednej ze szczecińskich korporacji, na stanowisku, którego nazwy nie jestem w stanie zapamiętać ani wymówić. W międzyczasie uzyskałam dyplom psychologa – dzięki temu wciąż chodzę wolno, ale unikam białego koloru 🙂
W TEDxSzczecin zajmuję się rekrutacją wolontariuszy, a także opieką nad zespołem, wychodząc naprzeciw potrzebom rozwojowym jego członków – jestem managerem działu HR.
Pozostaję wierną fanką klasyki w postaci holenderskich dwóch kółek, morza o każdej porze roku, zapachu starych książek – nowych też, warzyw i muzyki jazzowej.