TEDxSzczecin Countdown

Zróbmy dobry i bezpieczny klimat w Szczecinie

Już 15 października zapraszamy Was na TEDxSzczecin Countdown, gdzie zobaczycie na scenie kilku lokalnych prelegentów oraz posłuchacie najciekawszych wystąpień TED Countdown dotyczących zmian klimatu. Nasi prelegenci to naukowcy, innowatorzy, aktywiści klimatyczni, przedsiębiorcy społeczni, którzy pokażą, jak możemy zatrzymać zmiany klimatu i stworzyć świat który będzie lepszym miejscem dla nas wszystkich.

Na scenie TEDxSzczecin wystąpią Anna Skierska – młody naukowiec, laureatka konkursu Explory, Michał Reszel z Youth Forest i Młodzieżowej Rady Klimatycznej, szczeciński architekt Krystian Haraszczuk oraz Daria Naróć z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Uczestnicy wydarzenia zobaczą też wystąpienia międzynarodowych ekspertów, przedsiębiorców i aktywistów z TED Countdown takich jak m.in.:

⭐ Al Gore – Nobel laureate & climate activist
⭐ prof Johan Rockström – climate impact scholar redefining sustainable development.
⭐ Mark Ruffalo – Actor/Director advocates for climate change and renewable energy.
⭐ António Guterres Secretary-General of the United Nations
⭐ Jesper Brodin CEO of Ingka Group (IKEA) who believes in values-based leadership and togetherness.
⭐ Lisa Jackson Environment and social VP at Apple building a greener and more just economy.
⭐ Prince William (The Duke of Cambridge) – protecting the natural environment for future generations
⭐ John Doerr – engineer, investor and the chairman of Kleiner Perkins
⭐ prof Rebecca Henderson (Harvard University) – capitalism rethinker, expert on innovation and organizational change.
⭐ Angel Hsu – climate professor and data geek
⭐ Severn Cullis-Suzuki Environmental educator

🔴 Zarejestruj się i przyjdź do Hormona aby zrobić z nami dobry KLIMAT! Dbamy o Wasze bezpieczeństwo: liczba miejsc jest ograniczona, dezynfekujemy ręce i wymagamy noszenia maseczek przez cały czas. Możesz też wybrać wejściówkę online i obejrzeć wydarzenie live na swojej kanapie.

Główny partnerem TEDxSzczecin jest Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum. Wspiera nas też Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Wydarzenie i wystąpienia lokalnych prelegentów odbędą się w języku polskim a prelekcje TED Countdown będą w języku angielskim.

Celem globalnej inicjatywy TED Countdown jest edukacja na temat zmian klimatu, poszukiwanie i promowanie rozwiązań dla ograniczenia kryzysu klimatycznego, przekształcenie pomysłów w działania. Możemy zbudować lepszą przyszłość poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i biorąc udział w wyścigu do świata zeroemisyjnego – świata, który jest bezpieczniejszy, czystszy i bardziej sprawiedliwy dla wszystkich.

PROGRAM:
17:30 Otwarcie rejestracji
17:45 Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia
18:00 Wystąpienia TEDxSzczecin Countdown 2020
21:00 Networking i dyskusje


CZYM JEST TEDx?

W 2009 roku TED stworzył program, który pozwolił na organizowanie lokalnym społecznościom ich własnych wydarzeń w klimacie TED. „x” w nazwie oznacza właśnie takie niezależne wydarzenie stworzone na licencji TED, oparte na zbliżonych zasadach. Podczas konferencji TEDx uczestnicy mają szansę obejrzeć transmisję z konferencji organizowanych przez TED i/lub wysłuchać lokalnych prelegentów na żywo. Pierwszy TEDxSzczecin zorganizowała w 2012 r. Fundacja Netcamp, dotychczas w naszym mieście odbyło się 14 TEDxów.

CZYM JEST TED?

TED to amerykańska organizacja non-profit, która powstała ponad 30 lat temu w Stanach Zjednoczonych, po to by rozpowszechniać wartościowe idee. Konferencje TED to wydarzenia na światową skalę, podczas których prelegenci przedstawiają oryginalne koncepcje, idee, historie zawodowe czy osobiste. Co roku na konferencję TED zapraszani są czołowi naukowcy, liderzy i ludzie którzy zmieniają świat. Początkowo konferencje skupiały się na trzech obszarach: Technology, Entertainment, Design (TED) – dzisiaj dotyczą już prawie wszystkich tematów – od fizyki, przez biznes i sztukę, po globalne problemy.

Więcej informacji znajdziesz na stronach https://www.tedxszczecin.com i http://www.ted.com